Jak zwiększyć wydajność pracy obserwując profesjonalnych sportowców: praktyczny poradnik

Wprowadzenie

W artykule „Czego mogą się nauczyć pracownicy biurowi od profesjonalnych sportowców” przedstawiliśmy pięć przydatnych sugestii dotyczących zwiększenia wydajności w pracy. Teraz podpowiemy, jak wprowadzić je w życie.

 

Zwiększenie wydajności pracowników biurowych
Robienie cogodzinnych przerw od pracy poprawia koncentrację.
Trzyminutowa aktywność fizyczna co godzinę zwiększa kreatywność.
Duże ekrany z możliwością regulacji zwiększają tempo pracy.
Kompaktowe klawiatury z jasnymi klawiszami zwiększają tempo pracy.
Laptop z podstawką oraz zewnętrzną myszką i klawiaturą zwiększa tempo pracy.

 

Cogodzinna regeneracja

Osoby używające wyświetlaczy ekranowych powinny uwzględnić w swoim dniu pracy regularne przerwy na regenerację. Aktywność fizyczna zwiększa kreatywność, dlatego po każdej godzinie korzystania z ekranu monitora czy laptopa warto wyjść z biura na trzyminutowy spacer. Po powrocie z krótkiej przechadzki na świeżym powietrzu łatwiej jest spojrzeć na problemy z innej perspektywy i znaleźć nowe rozwiązanie.

eyecare_messagePracownicy często jednak zapominają o robieniu regularnych przerw. Z pomocą przychodzi im darmowe oprogramowanie ScreenManagerfitbit_alta Pro, przeznaczone do regulacji ustawień monitorów EIZO. Zaszyta w nim funkcja EyeCare Reminder wyświetla powiadomienia, które co jakiś czas przypominają użytkownikowi o odejściu od komputera, zapobiegając zmęczeniu wzroku i wyrabiając zdrowe nawyki.

Innym przydatnym gadżetem jest opaska Fitbit Alta z funkcją monitorowania aktywności fizycznej. Gdy użytkownik zasiedzi się za biurkiem i nie zrobi co najmniej 250 kroków w ciągu godziny, 10 minut przed upływem tego czasu opaska Fitbit Alta zacznie wibrować. Jeśli użytkownik zdąży zrobić odpowiednią ilość kroków zanim minie pełne 60 minut, na wyświetlaczu pojawi się komunikat z gratulacjami.

 

Duże ekrany z możliwością regulacji

Do szybkiej pracy potrzeba ekranu o przekątnej co najmniej 19 cali – mniejsze wyświetlacze znacznie zmniejszają wydajność. Z kolei ramię do monitora umożliwi swobodną regulację ekranu i ustawienie go w najwygodniejszej pozycji. Ramię Space Arm od BakkerElkhuizen to sprawdzone rozwiązanie, którego przydatność w środowisku biurowym została potwierdzona badaniami.

space_arm

Dowiedz się więcej o ramieniu do monitora Space Arm

Osoby pracujące z kilkoma aplikacjami naraz mogą zwiększyć swoją wydajność korzystając z dwóch monitorów równolegle. Więcej informacji i wskazówek na ten temat można znaleźć w artykule „Optymalna praca z dwoma ekranami”.

 

Kompaktowe klawiatury z jasnymi klawiszami

S-Board 840 to praktyczna klawiatura kompaktowa, do której można dokupić osobną klawiaturę numeryczną. Jasne klawisze z czarnymi znakami ułatwiają szybsze pisanie, a wyjątkowo przyjazny design zapewnia wygodę i komfort użytkowania.

s-board

Dowiedz się więcej o klawiaturze S-Board 840

 

Laptop z podstawką oraz zewnętrzną myszką i klawiaturą

Wyposażenie stanowiska z laptopem w podstawkę oraz zewnętrzną klawiaturę i myszkę zwiększa wydajność pracy o co najmniej 17%. Niektóre podstawki można przymocować do laptopa na stałe (np. cienką, robioną na zamówienie podstawkę Ultrastand), natomiast inne, takie jak Ergo-Q260, są bardziej uniwersalne i zapewniają szersze zastosowanie.

podstawki

Dowiedz się więcej o podstawkach na laptopa od BakkerElkhuizen

 

Tempo pracy można także zwiększyć korzystając z zewnętrznej myszki, z którą pracuje się znacznie szybciej niż z touchpadem wbudowanym w laptopa. Najbardziej ergonomicznym rozwiązaniem jest szybka, wygodna myszka DXT, ale dla osób używających jej sporadycznie doskonale sprawdzi się też zwykła myszka laserowa. Więcej informacji i wskazówek na temat wyboru optymalnej myszki można znaleźć w artykule „Jak wybrać dobrą myszkę”.

 

ergonomiczne_stanowisko

 

Powyższy tekst powstał na podstawie angielskiego artykułu „A practical guide: improving work performance with insights from pro sports”.

Informacje o produktach EIZO ScreenManager Pro oraz Fitbit Alta dodano w polskiej wersji.