Kontakt

Pomysł stworzenia strony pracujkomfortowo.pl i zajęcia się tematyką ergonomii stanowiska pracy z komputerem powstał po zapoznaniu się wynikami badań przeprowadzonymi przez firmę Eizo w Japonii i firmę Microsoft w 10 krajach świata – między innymi w Polsce.
Badania przeprowadzone przez Eizo wykazały, że prawidłowa regulacja jasności monitora, prawidłowa postawa oraz regularne przerwy zwiększają efektywność pracy o 12,5%.

kontakt-wykres-1Badania Microsoft i TNS Polska potwierdziły, że problemy zdrowotne wynikające z pracy przy komputerze dotyczą większości z nas:

kontakt-wykres-2

Te dolegliwości wynikają przede wszystkim ze złego rozplanowania stanowiska pracy.

Na pytania: Jak powinno wyglądać prawidłowe stanowisko pracy? Co to jest ergonomia? Czym się różni od komfortu pracy? Próbuje odpowiedzieć nasza strona pracujkomfortowo.pl.

Zdobyliśmy szeroką wiedzę konsultując się ze specjalistami zagranicznymi oraz polskimi – między innymi z Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi.

Zapraszamy do kontaktu. Do podzielenia się swoimi uwagami dotyczącymi materiałów zamieszczonych na stronie oraz do przedstawienia swoich problemów związanych ze stanowiskiem pracy.

Oczekujemy na emaile pod adresem:
biuro@stovaris.pl
Tomasz Szukała | Stovaris Sp. z o.o.