Skaner i w drogę – skanowanie bez dostępu do sieci

Coraz więcej ludzi pracuje poza środowiskiem biurowym, wobec czego urządzenia mobilne, takie jak tablety i smartfony stały się ich standardowym wyposażeniem. Firma Fujitsu ma w swojej ofercie skaner przenośny ScanSnap iX100, który jest obecnie najlżejszym i najszybszym w swojej klasie bezprzewodowym urządzeniem, dzięki któremu mobilni pracownicy będą mogli przechwytywać dokumenty, wizytówki i paragony korzystając z Wi-Fi, nie martwiąc się o infrastrukturę sieciową czy kable.

iX100_left_spath_dualscan_wNajnowszy produkt z rodziny ScanSnap pozwala mobilnym pracownikom przechwytywać dokumenty bezpośrednio przez Wi-Fi do smartfonów, tabletów, komputerów PC i Mac, a także udostępniać dane w chmurze. ScanSnap iX100 waży zaledwie 400 gramów i skanuje z prędkością 5,2 sekundy na stronę (format A4, w kolorze, 200/300 dpi), co czyni z niego najszybsze urządzenie tej klasy dostępne obecnie na rynku. Dzięki ScanSnap iX100 profesjonaliści mogą osiągnąć najwyższą wydajność, bez względu na to, gdzie pracują.

Nieograniczone możliwości wykorzystania

Łączność Wi-Fi i wbudowany akumulator litowo-jonowy dają szerokie możliwości przenośnego skanowania dokumentów. Dzięki ScanSnap iX100 mobilni pracownicy mogą wykonywać swoje zadania w dowolnym miejscu. Wydajny procesor GI generuje wyretuszowane, cyfrowe obrazy wysokiej jakości z dowolnego dokumentu, zapisywane później w formacie JPEG, PDF, PDF z funkcją wyszukiwania lub jako plik Word, Excel albo PowerPoint z możliwością edycji.

Te zalety sprawiają, że ScanSnap iX100 jest najczęściej wybieranym skanerem agentów ubezpieczeniowych, handlowców, inspektorów, prawników i innych profesjonalistów, którzy chcą skanować dokumenty poza biurem.

Automatyczna adaptacja w środowisku sieciowym

Wbudowane Wi-Fi automatycznie wykrywa środowisko sieciowe w domu, firmie lub w podróży i podłącza się do niego, jednocześnie pozwalając na łatwe przełączanie między sieciami. Możliwe jest też bezprzewodowe skanowanie bezpośrednio na urządzenie z systemem Android lub iOS, nawet bez punktu dostępu Wi-Fi.

  • W domu: połączenie przez punkt dostępu domowego routera
  • W pracy: połączenie przez zabezpieczoną sieć Wi-Fi
  • W podróży: połączenie w trybie ad hoc bez punktu dostępu

Nowe funkcje gwarantują nową wydajność

Dwie zaawansowane funkcje pozwalają skrócić czas skanowania i zwiększyć wydajność mobilnych pracowników.

  • Dual Scan: ta funkcja pozwala na skanowanie dwóch małych dokumentów (np. paragonów czy wizytówek) jednocześnie. ScanSnap iX100 potrafi automatycznie rozpoznać rozmiar papieru.
  • Automatyczne łączenie dokumentów zajmujących dwie strony: cyfryzacja dokumentów w rozmiarze do A3 włącznie możliwa jest bez użycia arkusza kolportacyjnego. Wystarczy złożyć dokument na pół, a po skanowaniu ScanSnap iX100 automatycznie go złączy np. wykres znajdujący się na stronie A3, zgiętej w pół.

Fujitsu ScanSnap iX100 jest kompatybilny z systemami operacyjnymi Windows, Mac, Android i iOS. Po pełnym naładowaniu pozwala na zeskanowanie do 260 stron (A4, w kolorze, jednostronnie, 300 dpi). Do skanera dołączony jest kompletny pakiet oprogramowania do komputera PC i Mac, w skład którego wchodzą ScanSnap Manager, ScanSnap Organizer, CardMinder oraz ABBYY FineReader dla ScanSnap i Scan dla Microsoft SharePoint (tylko dla komputerów PC). Aplikacja ScanSnap Connect dostępna jest do ściągnięcia za darmo w sklepie Google Play dla użytkowników Androida, w Amazon Appstore dla użytkowników Kindle’a i w iTunes dla użytkowników iOS. Skaner jest już dostępny w sprzedaży. Zalecana cena detaliczna to 183 GBP (229 EUR, 297 USD) plus VAT.

Więcej informacji na temat nowego modelu znaleźć można na stronie dystrybutora, firmy Alstor SDS.